Vyšehrad a jeho kouzla, o kterých se nemluví 2/2

Reportážní povídka ze série: Svět očima Veroniky Soleil

Z baziliky sv. Petra a Pavla jsem vyšla příjemně naladěná. Tento kostel je nabitý velkou dávkou pozitivní energie. Věřím, že lidem citlivým na energie toto místo uleví i odlehčí od často prožívaných energetických těžkostí. Celým tělem jsem prožívala radost z rozhodnutí opět navštívit Vyšehrad. Opravdu je to magické místo.


Naše cesta pokračovala rovnou do Vyšehradských sadů. Snažila jsem se vidět a vnímat krásu zdejší přírody, ocenit sochařské umění a uchovávat si pocit nadnesenosti. Pozorovala jsem místní návštěvníky, kteří kolem nás spíše plynuli, než procházeli. Věřím, že většina z nich byla stejně pocitově nadnesená, jako já. Dokonce zde bylo několik skupin sedících v kruhu na trávě. Je více než pravděpodobné, že na Vyšehrad nepřišli jen z turistických důvodů, ale také si tzv. “dobít baterky”. Toto kouzelné místo totiž leží na průsečíků několika energetických linií zemské krystalové mřížky. Načerpávání energie je tady díky tomu jedinečné a unikátní. Myslím si, že i to je ten důvod, proč se k němu váže tolik kouzel, legend a příběhů.

Za energeticky nejaktivnější místo se často považují tři Čertovy sloupy (často se jim říká i ďáblovy kameny). Lidé z celého světa se sjíždí na Vyšehrad, aby se mohli dotknout těchto sloupů, protože věří, že jejich energie léčí. Dodnes neexistuje podložené opodstatnění jejich přítomnosti na Vyšehradě, ani není znám jejich původ. Neoficiální vysvětlení zasahují do různých sfér. Často se uvádí, že je na Vyšehrad donesl sám čert. Jinde najdeme, že byl sloup využíván k pohanským obřadům.

Některá tvrzení říkají, že se jedná časoměrnou pomůcku starých Slovanů nebo zbytky sloupů zbořeného kostela Štěstí Sv. Jana. Všechny sloupy jsou vyrobené z tvrdé žuly a jeden ze sloupů má v sobě latinkou vytesáno nejspíše S M M R I E M W . Nápis je těžce čitelný. Ale určitě stojí za to jej na sloupu najít, až se přijdete podívat osobně. U prohlížení sloupů na ně nezapomeňte položit dlaně a nechat je chvíli na sebe působit svou léčivou silou.

My jsme se po návštěvě Čertových sloupů už jen procházeli po Vyšehradských sadech, kochali se nádherným výhledem na Vltavu, užívali si vzájemné přítomnosti a rozebírali vyšehradská kouzla. Nejstarší dcera pobíhala v trávě a nechala se unášet místní přírodou. V jejích očích jsem viděla jiskřičky úžasu a štěstí. Největší radost jí dělaly květiny, stromy, ptáčci a obloha. Toho všeho je v tomto magickém prostoru dostatek.

Vyšehrad je magické místo, kde si každý najde to své. Milovníci historie, architektury, ezoterici, turisté, milenci, rodiny, děti.

Tak odložme na pár hodin telefony, myšlenky na práci i starosti a pojďme si užít nádherné momenty plné pozitivní a dobíjecí energie na toto magické místo.

Opatrujte se.

Veronika Soleil

Vyšehrad a jeho kouzla, o kterých se nemluví 1/2
Kam zajít na nejlepší kávu v Holešovicích?

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s přáteli

Odměňte autora článku pomocí QR kódu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Prosím, vyplňte toto pole.
Prosím, vyplňte toto pole.
Zadejte prosím platnou e-mailovou adresu.
Chcete-li pokračovat, musíte souhlasit s podmínkami

Menu