Tajná svatba v Praze? Přečtěte si rady a tipy jak na to

Praha je překrásné historické a velmi romantické město s úzkými uličkami, malebnými kavárnami, energetizující atmosférou a vysokým standardem poskytovaných služeb. Pokud se tedy hluboce milujete a rozhodli jste se vaši lásku spojit posvátným svazkem tajnou svatbu nebo o ní prozatím jen přemýšlíte, měli byste mít na seznamu potenciálních míst k vykonání tajného obřadu právě Prahu.

Tajná svatba, kterou mnozí považují za naprosté šílenství, může být zrovna pro vás ideální volbou. Proč si neušetřit spoustu starostí a vyřizování a neužít si tento speciální den pořádně? Praha je magické město, které vítá všechny zamilované s otevřenou náručí. Hlavně má obrovský potenciál vytvořit společně s vámi nezapomenutelný zážitek, o kterém budete s radostí vyprávět i vnoučatům. Možná se vám stále honí hlavou otázka, jestli si partnera vzít opravdu v tajnosti. Připravila jsem pro vás tedy několik nejčastějších důvodů k tajné svatbě.

Nejčastější důvody k tajné svatbě

Hlavní benefit je úžasné vzrušení z nezapomenutelného dobrodružství. Milenci si vyznají lásku téměř spontánně bez velkého zařizování, starostí a stresu, které jim klasická svatba přináší. Někteří ovšem volí tajnou svatbu z jiných důvodů.

 1. Finance: Na místě, jídle, pití i organizaci můžete ušetřit docela dost peněz. Je opravdu rozdíl, jestli financujete zábavu pro 2-4 lidi, a nebo pro dvě velké rodiny.
 2. Rodinné problémy: Bohužel není tak neobvyklé, že s rodinou bývají často problémy. Může se jednat o nepřízeň mezi rodinou, a nebo dokonce rodinu, která dvojici lásku nepřeje. V takových případech může být pro nastávající manžele daleko lepší se vzít v klidu bez rušivých a nepřejících vlivů okolí.
 3. Spontánnost: Nával emocí, vzrušení a obličeje s širokým úsměvem. Kouzlo přítomného okamžiku. Nechat se unášet jen tím, co chci právě teď ruku v ruce se svou milovanou polovičkou. Větší romantiku a splynutí se svou druhou polovičkou snad nejde zažít.
 4. Formalita: Po několika letech společného soužití se pár rozhodne vzít se jednoduše a rychle.
 5. Romantika: Některé páry jednoduše chtějí zažít posvátný okamžik sezdání jen spolu, bez okolních diváků. Historická Praha, ve které jsou přenádherné východy i západy slunce těmto okamžikům jen přeje.
 6. Originalita: Přestože se tajné svatby konají čím dál více, stále nejsou mainstreamové.

Proč se tajně vzít právě v Praze?

Praha je rozhodně jedním z nejromantičtějších měst Evropy. Na každém kroku pražským centrem vás doprovází historie a vůně velkoměsta. Zároveň město poskytuje mnoho služeb na vysoké až špičkové úrovni. Hlavně gastro podniků je v Praze nespočet. Díky tomu si budoucí manželé mohou vybírat z velkého množství malých kaváren nebo minipivovarů. Na své si přijdou opravdu všichni. Milovníci restaurací s Michelinskou hvězdou i hamburgerů z výdejního okénka.

Co vše musíte zajistit pro tajnou svatbu? 

 1. Obřad: Vzít se je možné ve speciální místnosti na každé radnici (doporučuji Praha 1 – centrum) nebo na jiném vybraném místě. Nejprve si musíte ověřit dostupnost termínu a zarezervovat si datum. Nejlepší je zavolat přímo na radnici. Může se vám podařit najít termín na další den, ale také nemusí. Pokud spěcháte, vyzkoušejte několik různých radnic pro případ, že potřebujete konkrétní datum (kontaktní údaje hledejte na webových stránkách jednotlivých pražských částí pod záložkou „matrika“).
 2. Svědci: Ať už se vdáváte v kostele nebo na radnici, každý z budoucích manželů potřebuje svědka, aby manželství podepsal. Náhodní lidé v ulicích mohou (pravděpodobně dva určitě najdete) být takovému zážitku otevření. Pokud se vám ovšem nechce riskovat a ptát se lidí na ulici, vezměte na tajnou svatbu raději dva kamarády.
 3. Papíry: K legálnímu uzavření manželství v České republice budete potřebovat několik dokumentů. Těmito dokumenty jsou rodné listy, občanské průkazy nebo pasy a doklady o předchozích sňatcích. V případě, že nejste Češi budete také potřebovat potvrzení od velvyslanectví. Více se dozvíte pod tímto odkazem .

Někteří tajní novomanželé končí svou tajnou svatbu hned po obřadu a někteří pokračují dále. V Praze je spousta možností pro nezapomenutelné pokračování, takže za mě určitě doporučuji pokračovat dále vstříc dalším zážitkům.

Dobrou zprávou je, že cokoli si přejete, tak s velkou pravděpodobností v Praze seženete. Od designových šatů, až po vynikající jídlo.

Co přichází po tajném obřadu?

 1. Svatební oběd nebo večeře: Praha se pyšní nejen historickým centrem, ale také desítkami překrásných parků a romantických vyhlídek. Právě pražské parky a romantické vyhlídky jsou dokonalým místem pro romantický svatební piknik. Pokud vám tato forma nestačí a chcete se najíst v restauraci, tak v historickém centru nebo na břehu řeky Vltavy dozajista nejdete tu, po které vaše srdce a chuťové buňky prahnou. Od malých útulných restaurací s českou nebo světovou kuchyní, přes střešní bary po jednu z 26 restaurací Michelin .
 2. Svatební fotografie: Ve chvíli, kdy nejste minimalističtí milovníci selfie a chcete mít svůj speciální den zaznamenaný na fotografiích, budete potřebovat fotografa. Profesionální fotografie zachytí váš den s krásou a noblesou. Také vám fotograf pomůže vybrat si ta nejkrásnější místa pro pořízení fotografií. Ovšem mějte na paměti, že sobotní data mohou být rezervována dlouhodobě předem. Určitě je tedy dobré zamluvit si fotografa předem nebo si vybrat den, který není tak žádaný.  
 3. Párty: Noční život v Praze je známý po celém světě. Živá hudba, kavárny, střešní bary (podívejte se na ten na vrcholu Tančícího domu u řeky), diskotéky… Opravdu se dá říci, že se v tomto kouzelném městě plní všechna přání. Můžete se plavit lodí po Vltavě, projet se s koňským povozem centrem města, svést se v limuzíně (a v ní svést nevěstu) nebo se projet ve svatebních šatech na elektrokoloběžce.
 4. Svatební noc: Velkolepou noc můžete strávit nejrůznějších ubytovacích zařízeních. Praha je plná wellness hotelů, boutique hotelů, apartmánů a bad and breakfast na úrovni.

Věřím, že vás článek inspirovat nebo obohatil o nové informace. Děkuji, že jste si jej přečetli a přeji vám ten nejkrásnější den.

Opatrujte se.

Pac a pusu.

Veronika Soleil

Poznámka autora:

Věřím, že se vám článek o tajné svatbě v Praze líbil. První verzí verzi tohoto článku v angličtině mi vydali minulý rok na zahraničním blogu www.howwemerried.com. Tento blog se věnuje svatebním tradicím z celého světa. Jeho zakladatelem je Václav Torčík. Fotograf, který fotí svatby po celém světě a sbírá informace o svatebních tradicích jednotlivých kultur. Jeho fotografie byly použity i do tohoto článku.


Nejlepší káva na Žižkově? Tyhle 3 podniky vás potěší
Tři pražské podniky, které vás zaručeně dostanou do kolen. Projdeme se z centra na Karlín

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s přáteli

Odměňte autora článku pomocí QR kódu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Prosím, vyplňte toto pole.
Prosím, vyplňte toto pole.
Zadejte prosím platnou e-mailovou adresu.
Chcete-li pokračovat, musíte souhlasit s podmínkami

Menu