TIP na 3 gastronomické zážitky v Praze, které si nesmíte nechat ujít

Článek ze série: Gastrotoulky s Markem Michalcem

Vzduchem se nese vůně čerstvě umleté kávy a ze všech koutů kavárny se ozývají zvuky ranních hostů. Všichni si vychutnávají každé sousto dokonale připravené snídaně, kterou dokresluji ospalé sluneční paprsky dopadající na zapadlé pražské uličky. Kde jinde než v Praze si můžete naplánovat „gastro výlet“ po místech, na které budete ještě dlouho vzpomínat.

Objevování gastronomických míst našeho města patří mezi mé vášně. Byť po celé Praze je nespočet kaváren, restaurací, bister, osobně Vám představím vždy 3 výběry, které rozhodně stojí za to navštívit. Ať už se jedná o dokonalé jídlo, servis, prostor, či neodolatelnou chuť kávy, věřím, že návštěvu uvedených míst nebudete litovat.

Cathedral Café

Kavárna a restaurace Cathedral Café se nachází v těsné blízkosti Staroměstského náměstí, jen pár kroku od Týnského chrámu. Byť tato kavárna je umístěna v centru Prahy, poskytuje svým hostům naprostou oázu klidu. Interiér je laděn do stylu „a la provance“ a svou zimní zahradou Vás prostě dostane. Objednat si zde můžete výborné snídaně, obědy nebo jen posedět u sklenky vychlazeného vína z Itálie nebo z Čech. Milovníci kávy si zde také přijdou na své, v nabídce můžete najít velký sortiment výběrové kávy Doubleshot.

Redaktor Marek Michalec: Cathedral Café pro mě znamená místo s jedním z nejlepších interiérů v Praze, kde najdu svůj klid na práci, či jen na odpočinek při dobré kávě a dezertu. Osobně se zde velmi rád vracím. 

Restaurace Luka Lu

Když jsem zvažoval jaké gastronomické podniky zahrnout do svého prvního dílu, restaurace Luka Lu byla jasnou volbou. Luka Lu je podnik sarajevské rodiny Djoremových, která se zaměřuje na kulinářskou tradici jedné země, která již neexistuje – Jugoslávie, a druhé, bez které by evropská gastronomická scéna byla naprosto chudší – Itálie. Ti, kdo miluji moře, cestování, Balkán, si zde prostě přijdou na své. Jen při vstupu do restaurace se ocitnete na dovolené. Objednat si zde můžete především speciality, které jsou typické pro Srbsko, Bosnu a Hercegovinu, ale i zmíněnou Itálii. Gurmetský zážitek si zde můžete vychutnat jak v umělecky laděném interiéru, tak na terase, která Vás přenese k jaderskému moři. A pokud jste milovník dobrého vína, Luka Lu bude pro Vás super volba. V nabídce zde naleznete ty nejlepší vína z oblasti Srbska, Hercegoviny, Istrie, či poloostrova Pelješac.

Redaktor Marek Michalec: Je o mě známo, že miluji cestování. Vždy když mi chybí moře, velmi rád zavítám do Restaurace Luka Lu, kde si aspoň na chvíli pochutnám na výborné kávě v džezvě a myslí se přenesu na milovaný Balkán.   

Augustine Prague

Augustine Restaurant je součásti luxusního hotelu Augustine, a Luxury Collection Hotel, Prague, který Vás dostane zejména svou bohatou historií, kubistickými prvky, klidným prostorem, či naprosto špičkovým gastronomickým zážitkem. Tento zážitek umocňuje fakt, že celý areál je vybudován z bývalého kláštera v historickém centru Prahy. Objednat si zde můžete jeden z mnoha luxusních pokrmů v prosklené restauraci, na klidné terase nebo v unikátním baru The Refecory. Augustine Restaurant pro své hosty pořádá mnoho akcí, mezi ty nejlepší můžeme například zařadit zahradní grilování, nedělní brunch Bubble & Chill a mnohé jiné. Kuchyně je založená na moderní české gastronomii s mezinárodním vlivem a celkově tato restaurace si klade za úkol, poskytnou to nejlepší pro své hosty. Zkrátka v Augustine Restaurant zažijete jeden z nejlepší gastronomický zážitků v Praze.

Redaktor Marek Michalec: Pokud chcete udělat vliv na svůj protějšek nebo na své obchodní partnery, určitě navštivte Augustine Restaurant. Osobně zde miluji kombinaci historie a moderních prvků a vždy si zde užiji naprostou explozi chutí. Posezení v klášterní zahradě obklopenou klidem umocňuje celkový dojem tohoto místa.

Vyšehrad a jeho kouzla, o kterých se nemluví 1/2

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s přáteli

Odměňte autora článku pomocí QR kódu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Prosím, vyplňte toto pole.
Prosím, vyplňte toto pole.
Zadejte prosím platnou e-mailovou adresu.
Chcete-li pokračovat, musíte souhlasit s podmínkami

Menu