Nejlepší káva na Žižkově? Tyhle 3 podniky vás potěší

Článek ze série: Gastrotoulky s Markem Michalcem

Pojďme si to říct narovinu, láska prochází žaludkem a v Praze prostě toto rčení platí dvojnásob. Vždyť kde jinde, než v naší krásné metropoli můžeme ochutnat kulinářské skvosty z celého světa nebo si vybrat z mnoha podniků k odpolednímu posezení.

A za druhé, ruku na srdce, podzim je ten nejlepší čas pro strávení volné chvíle a objevení nějakého „svého“ gastro místa.  Výsledný „wow“ efekt se zdvojnásobí, když samotné objevování skloubíme s toulkami po Praze. Proto se pojďme vydat na podzimní „gastro tour“ ze specifického Žižkova do krásného centra přes kouzelné Vinohrady.

Žižkavárna

Kdybyste si měli představit celý Žižkov na jednom malém místě, tak určitě to bude Žižkavárna. Jedná se o dokonalé místo, kde najdete zasazené lavičky do oken a kde po celý den můžete popíjet výběrovou kávu, číst knihu, či jen tak koukat na plynoucí život na žižkovských ulicích. Interiér je laděn do vintage stylu, a právě zde zažijete neopakovatelnou žižkovskou atmosféru. V nabídce najdete úžasné snídaně, zmíněnou výběrovou kávu nebo široký sortiment sendvičů.

Redaktor Marek Michalec: „Republiku Žižkov“ mám jednoduše rád pro svou charakteristickou atmosféru…je prostě svůj. To stejné platí i pro Žižkavárnu. Je to místo, kde rád při kávě pozoruji veškeré dění na ulici nebo se scházím s přáteli. Ať už budete chtít strávit chvíle o samotě nebo prožít pohodovou schůzku, Žižkavárna bude určitou tou pravou volbou.

Coffee Corner Bakery

Kdyby se mělo soutěžit o nejlepší kavárnu určenou pro home office nebo jakoukoliv práci, první příčku by rozhodně obsadila kavárna Coffee Corner Bakery. V útulném prostředí se můžete usadit za praktický stůl nebo se můžete doslova „zachumlat“ do klasického ušáku se šálkem vynikající kávy. Velkou výhodou této kavárny je otvírací doba. Již od 8 hodin si můžete pochutnat na dokonalých snídaních, které tvoří lívance, vajíčka na „tisíc“ způsobů nebo například různé varianty toastů. A jelikož součásti kavárny je „jak již název napovídá“ pekárnička, vybírat si můžete z celé škály lahodného pečiva.

Redaktor Marek Michalec: Když se Coffee Corner Bakery objevila na seznamu nejlepších pražských brunchů, vůbec mě to nepřekvapilo. Tato kavárna Vás dostane svým prostředím, které je laděné do posledních detailů. Ještě větší pomyslný „vibe“ kavárna získává o Vánocích, kdy díky veškeré své výzdobě na Vás dýchne ta pravá sváteční atmosféra. Takže až budete hledat stylové prostředí pro svou práci, víte, kde na Vinohradech zamířit.

Café Louvre

Café Louvre je místo s jedinečnou atmosférou, které Vás dostane na kolena. Tato velkokavárna leží na Národní třídě, kde se odehrála většina naší moderní historie. Byť za oknem se psaly dějiny, Café Louvre vždy poskytoval svým hostům určitou „oázu klidu“. Historie je také první věc, která Vás jako první napadne při vstupu do tohoto prostoru. Kavárna vznikla v roce 1902 a svého času jí navštěvoval například Albert Einstein, T. G. Masaryk nebo Franz Kafka. V dnešní době Vám kavárna poskytne stejnou úroveň služeb jako po celou dobu své existence. Pochutnat si zde můžete na české i světové kuchyni nebo si jen zajít na velkolepý brunch případně čaj o páté. Pokud zatoužíte pouze po skleničce kvalitního vína nebo dostanete chuť si zahrát billiard s přáteli, určitě zavítejte do této slavné velkokavárny.

Redaktor Marek Michalec: Co se mi vybaví, když se řekne Café Louvre? Nespočet vzpomínek na má studentská léta, která jsem zde strávil ať už u večeře, kávy nebo skleničky vína a billiardu. Vždy jsem také obdivoval období první republiky a Café Louvre je právě místem, kde se do této krásné doby přenesete. Pokud chcete udělat na někoho blízkého dojem nebo mu ukázat specifické místo pro Prahu, vezměte ho do „Louvru“, věřím, že věřím, že dotyčný bude unešený.

Kam zajít na nejlepší kávu v Holešovicích?
Tajná svatba v Praze? Přečtěte si rady a tipy jak na to

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s přáteli

Odměňte autora článku pomocí QR kódu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Prosím, vyplňte toto pole.
Prosím, vyplňte toto pole.
Zadejte prosím platnou e-mailovou adresu.
Chcete-li pokračovat, musíte souhlasit s podmínkami

Menu