Kam zajít na nejlepší kávu v Holešovicích?

Článek ze série: Gastrotoulky s Markem Michalcem

V prvním díle mého psaného seruýkz Gastrotoulky s Markem Michalcem jsme navštívili tři úžasné gastro místa v centru Prahy. Byť centrum je přímo nabité různými podniky, které Vás ohromí, super gastro místa nabízí i další části našeho hlavního města.

V tomto díle ale ještě chvíli zůstaneme v centru města, kde navštívíme kavárnu ve vídeňském a pařížském stylu. Následně se přesuneme do jedné z nejvíce potencionálních částí města – Holešovic. Holešovice jsou pro mě místem, které za poslední roky naprosto změnily svou tvář. Je to místo setkání, parků, krásných náměstí, historie, kulturních akcí, ale zejména je to část města s úžasnou gastronomickou scénou. I když v tomto článku zahrnuji  pouze dva podniky, věřím, že v následujících „dílech“ zde určitě znovu zavítáme.

Café Graff

Máte rádi cestování? Milujete doslova bloudit velkými městy a objevovat nadčasové kavárny? Tak v takovém případě skočte do Café Graff v centru Prahy! Tato kavárna se pyšní evropským stylem a inspiraci hledala zejména u vídeňských a pařížských kaváren. Prostor tohoto podniku poskytuje nespočet možností k posezení. Ať už hledáte místo pro obchodní setkání, posezení s drahou polovičkou nebo jen hodláte posedět u kávy, Café Graff splní veškeré Vaše přání. Celkově se kavárna může pyšnit naprosto okázalým a elegantním interiérem, kde si můžete vybírat ze široké nabídky pokrmů. Menu je připravováno přímo pod vedením šéfkuchaře Petra Tamme, tudíž věřím, že i ten největší gurmet si zde vybere.

Redaktor Marek Michalec: Když jsem cestoval po Francii, tak zejména v Paříži jsem proseděl několik hodin v elegantních kavárnách s kávou v ruce. Dlouho jsem hledal podobná místa i u nás, dokud jsem neobjevil Café Graff. V této elegantní kavárně člověk může prosedět i celý den, a přesto nebude mít dost. K tomu všemu prémiová káva a dezerty od úžasné šéfcukrářky dodávají tomuto místu pomyslný „punc“ luxusu.

Osada

Až se budete toulat ve svém volnu po krásných „Holeškách“ určitě skočte do ulice Osadní, kde se nachází právě tato podařená kavárna. Posedět zde můžete u skvělé připravené snídaně z lokálních surovin, dát si výborný brunch nebo si jen vychutnávat výběrovou kávu od liberecké pražírny Nordbeans. V nabídce také naleznete přirozená naturální vína, ovocné a zeleninové šťávy, či si můžete vybrat z mnoha dalšího v doplňkovém prodeji. Interiér je laděn velmi jednoduše a poskytuje určitou propojenost mezi servisem a zákazníkem. Pokud dáváte přednost posezení na zahrádce, Osada Vás nezklame. Naleznete zde krásný vnitroblok, který Vám zaručí klid například k práci nebo jen k lenošení u kávy.

Redaktor Marek Michalec: Jednou jsem dostal otázku „kterou kavárnu by sis vybral pro svou práci?“ Odpověď byla tehdy okamžitá – Osada! Osada je pro mě „oázou“, kde najdu svůj klid a můžu si zde opravdu odpočinout. Bavit Vás zde bude také pomyslná propojenost, kdy zákazník se zde stává součástí samotné přípravy kávy, brunche nebo dalších úžasných pokrmů. Osada má dle mého prostě své kouzlo.

Twenty7

Když jsem zvažoval, jaké gastro místa zahrnout mezi první v Holešovicích, Twenty7 bylo jasnou volbou. Tento úžasný podnik je založen zejména na základě poznatků z cest majitelů a cílem bylo vybudovat místo setkání a prostor, který každého okouzlí. Hlavní cíl se podařil a restaurace se stává čím dál více oblíbená nejen u místních. Interiér restaurace je laděn do „hipster“ stylu a budete se zde cítit opravdu dobře. Vybírat zde můžete z velké škály nabídky kávy, dezertů, či jiných jídel. Skočit zde můžete také na úžasnou snídani, oběd nebo romantickou večeři. Ti, kteří propadli Instagramu nebo foodstylingu, si zde přijdou na své. Veškeré menu je v Twenty7 podáváno opravdu na špičkové úrovni a s doplňujícím servisem tvoří perfektní zážitek. Věřím, že při další návštěvě „Holešek“ zde určitě znovu zavítáte.

Redaktor Marek Michalec: Twenty7 mi připomínají má studentská léta, kdy jsem zde velmi rád jezdil za výbornou kávou. Byť restaurace má i menší předzahrádku, při vstupu do interiéru Vás přepadne úžasná nálada. Na tomto podniku mě prostě baví kombinace úžasného foodstylingu, výborné chuti všech pokrmů, a hlavně krásný a charakteristický prostor. Jo a obsluha je zde také na jedničku.

Vyšehrad a jeho kouzla, o kterých se nemluví 2/2
Nejlepší káva na Žižkově? Tyhle 3 podniky vás potěší

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s přáteli

Odměňte autora článku pomocí QR kódu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Prosím, vyplňte toto pole.
Prosím, vyplňte toto pole.
Zadejte prosím platnou e-mailovou adresu.
Chcete-li pokračovat, musíte souhlasit s podmínkami

Menu